NRD Начало
Петък, 20 Септември 2024
Начало Цветни аспекти Найден Тодоров: Това, което се вижда тук, е изключително и показва на какво сме наследници
3336
Цветни аспекти

Найден Тодоров: Това, което се вижда тук, е изключително и показва на какво сме наследници

Това, което се вижда тук, е изключително и показва на какво сме наследници, каза служебният министър на културата Найден Тодоров в античния град Хераклея Синтика край Петрич. Той посети археологическия обект и видя мраморната статуя, която археолозите откриха там преди дни.  Днес живеем във време, в което сме се захванали с някакви битовизми, с дребнотемия и забравяме кои сме и на каква територия живеем, каза министърът. Той посочи, че това, което може да се види на Херкалея Синтика, показва, че всъщност имаме огромна база за самочувствие

| 09 Юли 2024, 15:48 ч.
Найден Тодоров: Това, което се вижда тук, е изключително и показва на какво сме наследници
Найден Тодоров: Това, което се вижда тук, е изключително и показва на какво сме наследници
Снимка © БТА

Това, което се вижда тук, е изключително и показва на какво сме наследници, каза служебният министър на културата Найден Тодоров в античния град Хераклея Синтика край Петрич. Той посети археологическия обект и видя мраморната статуя, която археолозите откриха там преди дни. 

С разнообразна музикална програма на площад "Централен", ден преди празника на Пловдив, градът отбеляза 10-годишнината от избирането си за Европейска столица на културата.

През 2014 г. Пловдив беше обявен за Европейска столица на културата за 2019 г. , като имаше пет години за подготовка.

Водещ на събитието, което започна тази вечер в 18:30 часа, беше Стефан Щерев, а първи на сцената се качи един от създателите на Deep Zone Project - DJ Dian Solo. 

В програмата също е триото от Нидерландия Kraak&Smaak, в което са Оскар де Йонг, Вим Плуг и Марк Кнеперс. Формацията е известна със звучене, съчетаващо жанрове като диско, фънк, електронна музика, инди, дийп хаус, соул и поп. Още с дебютния си албум Boogie Angst триото добива международна популярност, а в момента музикантите работят по своя седми албум. 

Последен на сцената тази вечер ще излезе

Профсъюз, представляващ филмовите и телевизионни екипи, които работят зад кадър, постигна тригодишно споразумение с водещите студиа, включващо предвидено увеличение на заплатите и предпазни клаузи срещу употребата на изкуствен интелект, съобщиха Ройтерс и Асошиейтед прес.

Членовете на Международния съюз на театралните сценични работници (IATSE), сред които са например осветители, костюмографи, гримьори, художници и други, ще ратифицират споразумението със Съюза на филмовите и телевизионните продуценти (AMPTP), представляващ "Дисни", "Нетфликс" и други.

Споразумението предвижда поетапни увеличения на възнагражденията съответно със седем, четири и три и половина процента през тригодишния период, казаха от съюза.

В края на миналата година профсъюзът на актьорите SAG-AFTRA и студиата постигнаха споразумение след продължил почти шест месеца спор, който блокира производ

Четири пловдивски организации бяха отличени с награди „ПроКултура‘2023-2024“ в рамките на X Национална конференция „Достъп на младите хора до култура” в Бургас, съобщиха от общината.

Сред наградените са Държавен куклен театър Пловдив, Читалище „Шалом Алейхем-1945”, СНЦ „Международен куклено - театрален фестивал „Двама са малко – трима са много“ и Сдружение „Непознатите-Пловдив“, а отличията си те получиха от Българската асоциация на работодателите в областта на културата (БАРОК) и Граждански институт.

Форумът и церемонията по награждаване се организират по повод Международния ден на младежта и са под патронажа на Министерство на културата. Във всяка от категориите бяха връчени по една награда и дипломи за отличие.

В категория „Държавен културен институт“ наградат

Изложба, посветена на 120 години от рождението на художника Васил Стоилов, бе открита в Художествена галерия “Борис Денев“ във Велико Търново. Тя е озаглавена  “Васил Стоилов, верен на живота“ и в нея са включени близо 50 творби. 

Картините са от фондовете на галерията домакин, Софийска градска художествена галерия, Художествена галерия “Проф. Теофан Сокеров“ в Ловеч, Художествена галерия – Стражица и от няколко частни колекции.

Директорът на художествената галерия Мартин Митев приветства присъстващите на събитието и прочете няколко думи, написани специално за откриването на изложбата от дъщерята на Васил Стоилов – Явора, която беше поканена, но не успя да присъства. 

„Възхищавам се на старопрестолния ни град, толкова добре запазил величието на паметта си. И ми се струва, че няма по-подходящо място за отбелязването на 120-ата годишнина на баща ми“, к

На 14 септември ще се състои 14-ият фестивал за поп и рок музика „София“, в подкрепа на българската музика и обществено-значими каузи, съобщават организаторите. Зала 1 на НДК е домакин на събитието в навечерието на празника на столицата.

За призовите места тази година се състезават 14 нови песни. И този път селекционна комисия, съставена от утвърдени автори на музика, текст и аранжимент и представители на радиостанции, изпита „затруднение“ при избора на песните, коментират от екипа на фестивала.

Песента на публиката се избира от зрителите, слушателите и публиката. Тя може да бъде подкрепена със SMS на единен дарителски номер 17 777 с текст DMS BUDNI + съответния номер на песен (напр. DMS BUDNI 1, DMS BUDNI 2, DMS BUDNI 3 и т.н. до 14).  Средствата от приходите от гласуването със SMS са в полза на благотвори

Днес живеем във време, в което сме се захванали с някакви битовизми, с дребнотемия и забравяме кои сме и на каква територия живеем, каза министърът. Той посочи, че това, което може да се види на Херкалея Синтика, показва, че всъщност имаме огромна база за самочувствие. Имаме огромна база да бъдем горди и да вървим напред с гордо вдигнати глави. За тази цел, разбира се, първо трябва да се даде възможност на археолозите да свършат своята работа, защото в моментът, в които подобни обекти бъдат показани на света, България ще бъде под общия прожектор на всички и това е моментът, в които ние ще може да бъдем горди от това, което сме, каза още Найден Тодоров. 

Той посочи още, че днес повече от всякога имаме нужда да си напомняме, че не сме случайни и не живеем на случайно място. Изключително съм впечатлен от това, което видях и трябва да кажа, че държавата е помагала, ще продължава да помага и подобни открития само ще бъдат допълнителен стимул за увеличаването на тази помощ, каза министър Тодоров. Защото хората навсякъде осъзнават, че благодарение на това наследство, което имаме, ние можем да продължим напред, допълни той. 

/Следва/

„Клик“ на испанската трупа „Трукитрек театър“ гостува на 19 и 20 септември в София, в специално поставена инсталация, в парка „Заимов“. Събитието е част от 13-ото издание на международния фестивал за уличен и куклен театър „Панаир на куклите“, припомнят от института „Сервантес“.

По думите им „Клик“ е научнофантастична драматична комедия, препоръчана за публика над 14 години, в която традиционният куклен театър се комбинира с мултимедиен спектакъл чрез видеопрожекции. 

„Това е ретрофутуристична дистопия, в която злодеят Мефистофел се опитва да открадне душата на Фауст. Историята се развива в едно недалечно бъдеще, където човешките същества живеят в едно общество наблюдава

В живота трябва да си такъв, какъвто си, пък който те харесва – харесва, каза актрисата Мартина Вачкова, която днес отбелязва своя 65-и рожден ден. 

Тя не смята, че трябва да има роля в живота си. Ролите са за сцената, за пред камерите, отбелязва Вачкова.

По думите „да бъдеш нормален човек“ е едно от най-добрите послания, които е получила от своя баща – актьорът Григор Вачков (1932-1980). „Аз съм видяла той какъв беше и как се държеше с публиката. Не знам, че може да е друго. Просто съм повторила това, което е бил той - с всички да си поговори, на всеки да обърне внимание“, разказа Вачкова. 

Според нея артистите често влизат в образ и понякога се държат по-хладно, за да парират интимничене от страна на почитателите. 

„Аз съм виждала как се държат хората и с мои колеги и мога да забележа такава разлика. Към едни колеги те едва се доближават,

Колекция от монети, събирана в продължение на един век, беше продадена за 14,8 млн. евро в Копенхаген, Дания, съобщи АФП, позовавайки се на аукционна къща "Стакс бауърс", организирала търга. 

На аукциона, продължил осем часа, бяха продадени 286 монети, които постигнаха обща цена от 14 820 900 евро. Сумата се оказа с 25 процента по-висока от прогнозната.

Това е само един лот от огромната колекция от 20 000 монети, оценени на 67 млн. евро. 

Ларс Емил Брун, датски предприемач и нумизмат, закупува колекцията през 1922 г. от семейство на аристократи. Брун умира през 1923 г. В завещанието му е постановено колекцията да бъде запазена 100 години след смъртта му. 

Националният музей на Дания е придобил седем експоната от колекцията на цена над един милион евро. 

Аз съм българин и принадлежа само и единствено на тази земя. Ако усетя, че си отивам, то последното ми желание ще е да се върна пак тук. Това Алексис Вайсенберг казва на пресконференция в през 2001 година, ден преди премиерата на документалния филм за него „Обичам музиката“.

Лентата е снимана през 2000 г. от Швейцарската телевизия, в копродукция с БНТ. Режисьор е Мандо Бернардинело, а сценарист – Освалдо Тритен. Официалното представяне у нас е в Народния театър „Иван Вазов“.

Днес се навършват 95 години от рождението на големия български пианист. Той се появява на бял свят под името Зигисмунд Паул Вайсенберг – на 26 юли 1929 г. в София. Известно време живее с родителите си в Пловдив. 

ГОРД УЧЕНИК НА ПАНЧО ВЛАДИГЕРОВ

„Като единствено дете аз споделях музикалните наслади, които майка ми толкоз обичаше – особено слуша

Музикални интеракции от бъдещето представя концертът с електро-акустична музика – изкуствен интелект с инструмент на сцената на „Софийски музикални седмици“ (СМС), съобщават от екипа на международния фестивал.

Събитието е тази вечер в Централния дом на архитекта.

Концертът е иновативен не само за България, но и в световен мащаб, доколкото чрез инструменталната комбинация прокарва идеята за полезността на изкуствения интелект за артистите, коментират от СМС.

По думите им направеният подбор на инструментариумa не е случаен. Концепцията на Мануела Бончева (роял и електроника) се свързва с работата главно с музикалния софтуер Ableton в комбинация с пианото, което е нейната първа специалност. Технологичната разработка на изкуствения интелект Djazz от Марк Шемилие съвместно с екип от IRCAM се базира

Не пропускайте важните новини от деня. Последвайте ни в Google News Showcase
Бъдете информани с нашите тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-вълнуващите новини от рубриката във входящата си поща. Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
Шест в 6: Нашият сутрешен бюлетин
Получавайте шестте най-важни културни събития за деня, всяка сутрин в 6:00 ч.
От понеделник до петък от нашия редактор Виолета Караянева
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
Театралният фестивал „Алтер его“ очаква трупи от България, Франция, Германия, Канада, Израел и Италия
От 21 до 25 октомври ще се проведе международният театрален фестивал „Алтер его“, съобщават организаторите от театър-лаборатория „Алма алтер“, с подкрепата ...
Филмът "Емилия Перес" на Жак Одиар ще представя Франция в международната категория на наградите "Оскар"
Мюзикълът "Емилия Перес" на Жак Одиар е избран от Франция да се състезава в категорията за най-добър международен филм на наградите "Оскар", предаде АФП, позовавайки се на Национал ...
Алек Алексиев озвучава новия български аудиосериал „Безбряг“
Актьорът Алек Алексиев озвучава новия български аудиосериал „Безбряг“. Автор на поредицата е Димитрина Събчева, съобщават от „Сторител“. Аудиосериалът разк ...
Националният политехнически музей ще се включи в Европейските дни на наследството
Националният политехнически музей ще се включи за пореден път в Европейските дни на наследството (ЕДН). На 21 септември музеят ще бъде с вход свободен, уведомяват организаторите. ...
Повелителката на глината
Регионалният исторически музей в Разград ще представи в специална изложба „Повелителката на глината“ творчеството на известната керамичка Ели Неделчева, съобщиха от кул ...
ОЩЕ ОТ ДНЕС
С концерт и изложби ямболският Безистен отбеляза девет години от преобразуването си в културно-информационен център
Девета поредна година Ямбол празнува възраждането на символичната за града сграда на Безистена, вече като културно-информационен център. Изложба с „говорещи” картини н ...
Продължителни аплодисменти и викове „Браво“ за Готие Капюсон и Аугустин Хаделих
Публиката изпълни до краен предел зала „България“ в четвъртък вечер, за откриването на новия сезон на Софийската филхармония. С продължителни аплодисменти и викове &bd ...
Искам да покажа на българската публика Хелга Парис като личност, каза Инка Шубе
Искам да покажа на българската публика Хелга Парис като личност, която много внимателно, много осъзнато наблюдава заобикалящата я среда и приема всичко присърце и директно. Това к ...
Тишината има собствен звук, казва художникът Стефан Качаков с новата си изложба
Изложба с 33 акварелни платна, повечето нови и непоказвани до момента подреди художникът Стефан Качаков в Ямбол. Експозицията е озаглавена „Тишина“ и показва красотата ...
Съюзът на българските художници обяви дванадесетте творци, които заминават за Париж през 2025 година
Дванадесетте български творци, които ще заминат догодина за Париж по програмата „Сите-де-з-ар“ бяха обявени тази вечер с изложба в Съюза на българските художници на ул. ...
Тикер в 01:00 ч.
Девета поредна година Ямбол празнува възраждането на символичната за града сград ...
Начало Цветни аспекти
3336
Цветни аспекти

Найден Тодоров: Това, което се вижда тук, е изключително и показва на какво сме наследници

Това, което се вижда тук, е изключително и показва на какво сме наследници, каза служебният министър на културата Найден Тодоров в античния град Хераклея Синтика край Петрич.Днес живеем във време, в което сме се захванали с някакви битовизми, с дребнотемия и забравяме кои сме и на каква територия живеем, каза министърът.

| 09 Юли 2024, 15:48 ч.
СЛУШАЙТЕ НОВИНАТА
Найден Тодоров: Това, което се вижда тук, е изключително и показва на какво сме наследници
Найден Тодоров: Това, което се вижда тук, е изключително и показва на какво сме наследници
Снимка © БТА

Това, което се вижда тук, е изключително и показва на какво сме наследници, каза служебният министър на културата Найден Тодоров в античния град Хераклея Синтика край Петрич. Той посети археологическия обект и видя мраморната статуя, която археолозите откриха там преди дни. 

Днес живеем във време, в което сме се захванали с някакви битовизми, с дребнотемия и забравяме кои сме и на каква територия живеем, каза министърът. Той посочи, че това, което може да се види на Херкалея Синтика, показва, че всъщност имаме огромна база за самочувствие. Имаме огромна база да бъдем горди и да вървим напред с гордо вдигнати глави. За тази цел, разбира се, първо трябва да се даде възможност на археолозите да свършат своята работа, защото в моментът, в които подобни обекти бъдат показани на света, България ще бъде под общия прожектор на всички и това е моментът, в които ние ще може да бъдем горди от това, което сме, каза още Найден Тодоров. 

С разнообразна музикална програма на площад "Централен", ден преди празника на Пловдив, градът отбеляза 10-годишнината от избирането си за Европейска столица на културата.

През 2014 г. Пловдив беше обявен за Европейска столица на културата за 2019 г. , като имаше пет години за подготовка.

Водещ на събитието, което започна тази вечер в 18:30 часа, беше Стефан Щерев, а първи на сцената се качи един от създателите на Deep Zone Project - DJ Dian Solo. 

В програмата също е триото от Нидерландия Kraak&Smaak, в което са Оскар де Йонг, Вим Плуг и Марк Кнеперс. Формацията е известна със звучене, съчетаващо жанрове като диско, фънк, електронна музика, инди, дийп хаус, соул и поп. Още с дебютния си албум Boogie Angst триото добива международна популярност, а в момента музикантите работят по своя седми албум. 

Последен на сцената тази вечер ще излезе

Профсъюз, представляващ филмовите и телевизионни екипи, които работят зад кадър, постигна тригодишно споразумение с водещите студиа, включващо предвидено увеличение на заплатите и предпазни клаузи срещу употребата на изкуствен интелект, съобщиха Ройтерс и Асошиейтед прес.

Членовете на Международния съюз на театралните сценични работници (IATSE), сред които са например осветители, костюмографи, гримьори, художници и други, ще ратифицират споразумението със Съюза на филмовите и телевизионните продуценти (AMPTP), представляващ "Дисни", "Нетфликс" и други.

Споразумението предвижда поетапни увеличения на възнагражденията съответно със седем, четири и три и половина процента през тригодишния период, казаха от съюза.

В края на миналата година профсъюзът на актьорите SAG-AFTRA и студиата постигнаха споразумение след продължил почти шест месеца спор, който блокира производ

Четири пловдивски организации бяха отличени с награди „ПроКултура‘2023-2024“ в рамките на X Национална конференция „Достъп на младите хора до култура” в Бургас, съобщиха от общината.

Сред наградените са Държавен куклен театър Пловдив, Читалище „Шалом Алейхем-1945”, СНЦ „Международен куклено - театрален фестивал „Двама са малко – трима са много“ и Сдружение „Непознатите-Пловдив“, а отличията си те получиха от Българската асоциация на работодателите в областта на културата (БАРОК) и Граждански институт.

Форумът и церемонията по награждаване се организират по повод Международния ден на младежта и са под патронажа на Министерство на културата. Във всяка от категориите бяха връчени по една награда и дипломи за отличие.

В категория „Държавен културен институт“ наградат

Изложба, посветена на 120 години от рождението на художника Васил Стоилов, бе открита в Художествена галерия “Борис Денев“ във Велико Търново. Тя е озаглавена  “Васил Стоилов, верен на живота“ и в нея са включени близо 50 творби. 

Картините са от фондовете на галерията домакин, Софийска градска художествена галерия, Художествена галерия “Проф. Теофан Сокеров“ в Ловеч, Художествена галерия – Стражица и от няколко частни колекции.

Директорът на художествената галерия Мартин Митев приветства присъстващите на събитието и прочете няколко думи, написани специално за откриването на изложбата от дъщерята на Васил Стоилов – Явора, която беше поканена, но не успя да присъства. 

„Възхищавам се на старопрестолния ни град, толкова добре запазил величието на паметта си. И ми се струва, че няма по-подходящо място за отбелязването на 120-ата годишнина на баща ми“, к

На 14 септември ще се състои 14-ият фестивал за поп и рок музика „София“, в подкрепа на българската музика и обществено-значими каузи, съобщават организаторите. Зала 1 на НДК е домакин на събитието в навечерието на празника на столицата.

За призовите места тази година се състезават 14 нови песни. И този път селекционна комисия, съставена от утвърдени автори на музика, текст и аранжимент и представители на радиостанции, изпита „затруднение“ при избора на песните, коментират от екипа на фестивала.

Песента на публиката се избира от зрителите, слушателите и публиката. Тя може да бъде подкрепена със SMS на единен дарителски номер 17 777 с текст DMS BUDNI + съответния номер на песен (напр. DMS BUDNI 1, DMS BUDNI 2, DMS BUDNI 3 и т.н. до 14).  Средствата от приходите от гласуването със SMS са в полза на благотвори

Той посочи още, че днес повече от всякога имаме нужда да си напомняме, че не сме случайни и не живеем на случайно място. Изключително съм впечатлен от това, което видях и трябва да кажа, че държавата е помагала, ще продължава да помага и подобни открития само ще бъдат допълнителен стимул за увеличаването на тази помощ, каза министър Тодоров. Защото хората навсякъде осъзнават, че благодарение на това наследство, което имаме, ние можем да продължим напред, допълни той. 

/Следва/

„Клик“ на испанската трупа „Трукитрек театър“ гостува на 19 и 20 септември в София, в специално поставена инсталация, в парка „Заимов“. Събитието е част от 13-ото издание на международния фестивал за уличен и куклен театър „Панаир на куклите“, припомнят от института „Сервантес“.

По думите им „Клик“ е научнофантастична драматична комедия, препоръчана за публика над 14 години, в която традиционният куклен театър се комбинира с мултимедиен спектакъл чрез видеопрожекции. 

„Това е ретрофутуристична дистопия, в която злодеят Мефистофел се опитва да открадне душата на Фауст. Историята се развива в едно недалечно бъдеще, където човешките същества живеят в едно общество наблюдава

В живота трябва да си такъв, какъвто си, пък който те харесва – харесва, каза актрисата Мартина Вачкова, която днес отбелязва своя 65-и рожден ден. 

Тя не смята, че трябва да има роля в живота си. Ролите са за сцената, за пред камерите, отбелязва Вачкова.

По думите „да бъдеш нормален човек“ е едно от най-добрите послания, които е получила от своя баща – актьорът Григор Вачков (1932-1980). „Аз съм видяла той какъв беше и как се държеше с публиката. Не знам, че може да е друго. Просто съм повторила това, което е бил той - с всички да си поговори, на всеки да обърне внимание“, разказа Вачкова. 

Според нея артистите често влизат в образ и понякога се държат по-хладно, за да парират интимничене от страна на почитателите. 

„Аз съм виждала как се държат хората и с мои колеги и мога да забележа такава разлика. Към едни колеги те едва се доближават,

Колекция от монети, събирана в продължение на един век, беше продадена за 14,8 млн. евро в Копенхаген, Дания, съобщи АФП, позовавайки се на аукционна къща "Стакс бауърс", организирала търга. 

На аукциона, продължил осем часа, бяха продадени 286 монети, които постигнаха обща цена от 14 820 900 евро. Сумата се оказа с 25 процента по-висока от прогнозната.

Това е само един лот от огромната колекция от 20 000 монети, оценени на 67 млн. евро. 

Ларс Емил Брун, датски предприемач и нумизмат, закупува колекцията през 1922 г. от семейство на аристократи. Брун умира през 1923 г. В завещанието му е постановено колекцията да бъде запазена 100 години след смъртта му. 

Националният музей на Дания е придобил седем експоната от колекцията на цена над един милион евро. 

Аз съм българин и принадлежа само и единствено на тази земя. Ако усетя, че си отивам, то последното ми желание ще е да се върна пак тук. Това Алексис Вайсенберг казва на пресконференция в през 2001 година, ден преди премиерата на документалния филм за него „Обичам музиката“.

Лентата е снимана през 2000 г. от Швейцарската телевизия, в копродукция с БНТ. Режисьор е Мандо Бернардинело, а сценарист – Освалдо Тритен. Официалното представяне у нас е в Народния театър „Иван Вазов“.

Днес се навършват 95 години от рождението на големия български пианист. Той се появява на бял свят под името Зигисмунд Паул Вайсенберг – на 26 юли 1929 г. в София. Известно време живее с родителите си в Пловдив. 

ГОРД УЧЕНИК НА ПАНЧО ВЛАДИГЕРОВ

„Като единствено дете аз споделях музикалните наслади, които майка ми толкоз обичаше – особено слуша

Музикални интеракции от бъдещето представя концертът с електро-акустична музика – изкуствен интелект с инструмент на сцената на „Софийски музикални седмици“ (СМС), съобщават от екипа на международния фестивал.

Събитието е тази вечер в Централния дом на архитекта.

Концертът е иновативен не само за България, но и в световен мащаб, доколкото чрез инструменталната комбинация прокарва идеята за полезността на изкуствения интелект за артистите, коментират от СМС.

По думите им направеният подбор на инструментариумa не е случаен. Концепцията на Мануела Бончева (роял и електроника) се свързва с работата главно с музикалния софтуер Ableton в комбинация с пианото, което е нейната първа специалност. Технологичната разработка на изкуствения интелект Djazz от Марк Шемилие съвместно с екип от IRCAM се базира

Към първа страница Новини
Бъдете информани с нашите
тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-вълнуващите новини от рубриката във входящата си поща. Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
Шест в 6:
Нашият сутрешен бюлетин
Получавайте шестте най-важни културни събития за деня, всяка сутрин в 6:00 ч. От понеделник до петък от нашия редактор Виолета Караянева
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
Театралният фестивал „Алтер его“ очаква трупи от България, Франция, Германия, Канада, Израел и Италия
Филмът "Емилия Перес" на Жак Одиар ще представя Франция в международната категория на наградите "Оскар"
Алек Алексиев озвучава новия български аудиосериал „Безбряг“
Националният политехнически музей ще се включи в Европейските дни на наследството
Повелителката на глината
Още от рубриката
ВРЕМЕ ЗА ЧЕТЕНЕ
   
Време за четене - месец Септември
Препоръчани заглавия
ОЩЕ НОВИНИ
Авансцена
С концерт и изложби ямболският Безистен отбеляза девет години от преобразуването си в културно-информационен център
Под прожектора
Продължителни аплодисменти и викове „Браво“ за Готие Капюсон и Аугустин Хаделих
Авансцена
Искам да покажа на българската публика Хелга Парис като личност, каза Инка Шубе
Още новини
ГОРЕ
Не изполваме интернет бисквитки. Не събираме лични данни и не споделяме такива с трети страни.
Не прилагаме проследяващи или наблюдаващи маркетингови/рекламни системи.

NRD2 Култура © 2024 Всички права запазени. Програма на NRD. Издател Nachrichtenabteilung DRF.
Публикуваното съдържание, текст, снимки и графики е защитено от Германското законодателство за Авторско право.
ГОРЕ
Не изполваме интернет бисквитки. Не събираме лични данни и не споделяме такива с трети страни. Не прилагаме проследяващи или наблюдаващи маркетингови/рекламни системи.


NRD2 Култура © 2024 Всички права запазени.
Издател Nachrichtenabteilung DRF.
Публикуваното съдържание, текст, снимки и графики е защитено от Германското законодателство за Авторско право.